eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaSzkoleniaMoje pierwsze kroki na giełdzie - część II

Program:

W module trzecim - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie - makler Banku Handlowego, zaprezentuje funkcjonowanie warszawskiej Giełdy, a także instytucji z nią związanych, zasady notowań, rodzaje zleceń i sposoby ich realizacji. Słuchacze zostaną także zapoznani z indeksami obliczanymi na WGPW. Oprócz tego uczestnik szkolenia będzie miał okazję zapoznać się z usługami oferowanymi przez domy maklerskie.


Czwarty moduł (Metody analizy rynku kapitałowego) ma za cel zaprezentowanie informacji niezbędnych inwestorowi do pojęcia trafnych decyzji inwestycyjnych. Słuchacz pozna ogólne zasady analizy fundamentalnej i podstawy analizy spółki. Zaprezentowane zostaną także założenia analizy technicznej i jej zasady. Słuchacz dowie się co to trend, jak z niego korzystać, jak rozróżniać wykresy i jakie narzędzia są tu stosowane. Ponadto w tym module słuchacz pozna zasady budowania "bezpiecznego" portfela i dywersyfikacji ryzyka.


Program "Moje Pierwsze Kroki na Giełdzie" został podzielony na cztery moduły: Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe, Instytucje zbiorowego inwestowania, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Metody analizy rynku kapitałowego.
W sumie obejmuje 10 godzin wykładów rozłożonych na dwa dni. Jedna edycja programu będzie trwała dwa dni. Ponadto przewiduje on cztery (godzinne) referaty zaproszonych gości (Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Skarbu, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ekspert Instytutu Sobieskiego) podzielone na dwa dni szkoleń.


Program edukacji ekonomicznej
"Moje Pierwsze Kroki na Giełdzie"


Program "Moje Pierwsze Kroki na Giełdzie", kierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz studentów kierunków nieekonomicznych. Celem projektu jest zapoznanie młodych ludzi z zasadami ekonomii i zarządzania finansami osobistymi w oparciu o inwestycje giełdowe. Uczestnicy szkoleń będą mieli okazję poznać zasady rządzące rynkiem oraz jego instrumenty. Młodzież dowie się, w co można inwestować i w jaki sposób. Zostanie ponadto zapoznana nie tylko z możliwościami, jakie niesie indywidualne inwestowanie w instrumenty finansowe, ale i z zasadami inwestowania zbiorowego.


Prowadzący szkolenia:
Robert Ślepaczuk - Wydział Nauk Ekonomicznych UW
Jarosław Górski - ekspert Instytutu Sobieskiego
Marcin Panek - doradca Open Finance
dr Andrzej Karpio - Szkoła Giełdowa SGGW


Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach wyślij na adres swoje zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail, wiek, rok i kierunek studiów lub rok nauki z nazwą szkoły ponadgimnazjalnej, wraz z uzasadnieniem dlaczego chcesz wziąć udział w szkoleniach. Ilość miejsc ograniczona!


Szczegóły na stronie organizatora: